Janusz Grzywacz, twórca legendarnego zespołu Laboratorium, wystąpi podczas finału Festiwalu KultUro w ramach specjalnego koncertu – „EndoPower i Przyjaciele”.

Tego Artysty chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – to żywa legenda polskiej kultury, kompozytor muzyki ilustracyjnej – ścieżek dźwiękowych do niezliczonej ilości spektakli teatralnych, seriali telewizyjnych, filmów fabularnych, animowanych czy dokumentalnych, a także założyciel zespołu jazz-rockowego Laboratorium. Już 1 października br. wystąpi w Muzeum Inżynierii Miejskiej specjalnie dla publiczności festiwalu KultUro.

Janusz Grzywacz urodził się w 1947 roku w Zakopanem. W 1970 roku założył jeden z najważniejszych zespołów w historii rodzimej muzyki – jego Laboratorium do dziś jest inspiracją dla kolejnych polskich jazzbandów, zauroczonych specyficznym gatunkiem Fusion, łączącym jazz i rock. W swojej bogatej karierze współpracował m.in. z Markiem Grechutą, Lechem Janerką czy Maanam. To dla nas zaszczyt gościć go na Festiwalu KultUro!