„Rada na raka prostaty” to ogólnopolska kampania, której celem jest edukacja pacjentów na temat życia z nowotworem gruczołu krokowego w oparciu o trzy najważniejsze aspekty choroby: medyczny, psychologiczny i finansowy. Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator”, partnerami Fundacja Onkologiczna „Alivia” oraz Program Edukacji Onkologicznej, a patronem Polskie Towarzystwo Urologiczne.

Jednym z elementów kampanii są bezpłatne warsztaty dla pacjentów z rakiem prostaty oraz ich rodzin w wybranych miastach Polski. Spotkania prowadzą specjaliści z Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie: lekarz urolog dr n. med. Roman Sosnowski z Kliniki Nowotworów Układu Moczowego i psychoonkolog dr n. med. Mariola Kosowicz oraz Jadwiga Chojecka z Fundacji Onkologicznej „Alivia”. Najbliższe spotkania odbędą się w Krakowie – 1 października o godz. 12.00 w ramach Sesji Pacjenckiej Festiwalu KultUROoraz Łodzi – 11 października.

W ramach kampanii został wydany także poradnik dla pacjentów z rakiem prostaty i ich bliskich. Można go pobrać ze stronywww.gladiator-prostata.pl . W wersji drukowanej będzie dostępny na stoisku kampanii „Rada na raka prostaty” w Międzynarodowym Centrum Kultury i podczas dnia otwartego Kliniki Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.