ROCKOWE BRZMIENIA POWRACAJĄ!

Podsumowaniem 7. festiwalu KultURO będzie doroczny koncert zespołu EndoPower, który po zeszłorocznej, spowodowanej pandemią przerwie, wraca na scenę wraz z wybitnymi muzykami, wśród których wystąpią Janusz Grzywacz, zespół Skaldowie czy Marek Piekarczyk.

Koncert odbędzie się 2 października 2021 roku, o godz. 18.30 w klubie muzycznym Forty Kleparz, a wstęp dla mieszkańców Krakowa będzie bezpłatny.

SKALDOWIE

Tego zespołu nikomu przedstawiać nie trzeba! Wystarczy nadmienić, że wśród ich największych hitów są takie tytuły jak: „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Cała jesteś w skowronkach”, „Prześliczna wiolonczelistka” i „Nie widzę ciebie w swych marzeniach”. Kierownikiem literackim grupy, w początkach jej istnienia, był krakowski poeta Leszek Aleksander Moczulski. Laureaci wielu konkursów muzycznych, występujący w kraju i za granicą. Współpracowali z takimi artystami polskiej sceny artystycznej jak Agnieszka Osiecka, Wiesław Dymny, Anna Maria Jopek, Łucja Prus, Kasia Stankiewicz, Grzegorz Markowski, Marek Piekarczyk czy Zbigniew Wodecki.

MAREK PIEKARCZYK

Marek Piekarczyk to legenda polskiej sceny rockowej i były wokalista zespołu TSA. Wykonał przeszło 2600 koncertów w Polsce i wielu innych krajach. Zagrał główną rolę w musicalu „Jesus Christ SuperStar”. Od kilku lat pełni funkcje trener muzycznego show „The Voice of Poland”. Współprowadzi audycję radiową „Rock&Roll’owa Historia Świata” w RMF FM. Bierze udział w wielu projektach artystycznych i charytatywnych, w ramach których nagrywa i koncertuje.

JANUSZ GRZYWACZ

Muzyk niezwykle wszechstronny, instrumentalista, pianista, organista, kompozytor i aranżer, także pedagog. Żywa legenda polskiej kultury, kompozytor muzyki ilustracyjnej – ścieżek dźwiękowych do niezliczonej ilości spektakli teatralnych, seriali telewizyjnych, filmów fabularnych, animowanych czy dokumentalnych, a także założyciel zespołu jazz-rockowego Laboratorium.  W swojej bogatej karierze współpracował m.in. z Markiem Grechutą, Lechem Janerką czy zespołem Maanam.

ENDOPOWER

Grupa EndoPower powstała jako muzyczna niespodzianka oraz rodzaj żartu muzycznego. W jej skład weszli pasjonaci urologii i ostrych brzmień rockowych. Pierwszy występ, który spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem, członków grupy zachęcił do kontynuowania prób i mierzenia się z coraz to trudniejszymi wyzwaniami repertuarowymi. Zespół tworzą trzej urolodzy, profesorowie medycyny (Piotr Chłosta, Tomasz Szydełko, Marcin Słojewski) o amatorskich korzeniach muzycznych, którzy godzą codzienne obowiązki chirurgów, kierowników Klinik, działaczy społecznych i akademickich z wielką pasją do wspólnego grania. Teksty do utworów wykonywanych przez ENDOPOWER pisali najlepsi w swoim „fachu” czyli  Rafał Bryndal i Jacek Cygan